Spřáteluji!

STATUS: 12:25 - online

Čekejte nové články, možná ještě změny v menu.

Pokožka - Po opalování

9. července 2010 v 10:52 | LittleDreamer |  Péče o pleť
Není nic příjemnějšího, než se po opalování vysprchovat a pokožku zchladit lehkým regeneračním tělovým mlékem.

SPECIÁLNÍ PŘÍPRAVKY
Jde o přípravky s označením ,,after sun'' nebo ,,aprés-soleil'', které jsou určené pro opálenou pleť po slunění. Obsahují velmi mnoho zvlhčujících látek a kromě toho superlehké tuky a oleje, které udržují pleť vláčnou, ale nezabraňují dýchat. Některé přípravky obsahují nepatrné množství samoopalovací látky dihydroxyazeton. Při nestejnoměrném opálení ti pomůže dotónovat barvu kůže a sjednotit její odstín. Dalším způsobem ochrany jsou výživové doplňky v podobě kapslí, které seženeš v lékárnách nebo v drogeriích. Pomáhají chránit pokožku zevnitř.Díky látkám, které obsahují, tvoje kůže rychleji zhnědne a opálení ti vydrží déle. Takový přípravek bys měla začít používat měsíc před plánovaným sluněním a také měsíc po posledním opalováním.

PÉČE PO SLUNĚNÍ
3 chladivé tipy
PŘÍPRAVKY PO OPALOVÁNÍ pleť zklidní, příjemně ochladí a ještě k tomu působí i protizánětlivě. Svoji pokožku bys měla ošetřit po každém opalování.
KDYŽ SE PŘECE JENOM SPÁLÍŠ, jako první pomoc je vhodné v podstatě vše, co chladí.
LÉKAŘ - v případě, že máš větší problémy, neváhej ani chvilku a běž k lékaři.

SPÁLENÁ POKOŽKA
Když i přes veškrou opatrnost a péči tvoje pleť zrudne a je podrážděná, okamžitě se schovej do stínu. I tam bys na sobě měla mít šaty, aby postižené části těla byly opravdu důkladně zakryté. Až se budeš sprchovat, tak nejlépe vlažnou vodou. Horká i studená voda by mohla vyvolat zvýšení teploty pokožky. Po sprše se natři lehkým regeneračním mlékem určeným speciálně na ,,po opalování''. Postará se o dostatečné ochlazení a zklidnění postiženého místa. Kůži, která se slupuje po odeznívajícím spálení už v žádném případě znovu nevystavuj sluníčku. Teprve až se za několik týdnů uzdraví, můžeš po vydatném nakrémování zase vyrazit a dát si sluneční lázeň. A na co bys v létě určitě neměla zapomenout, je samozřejmě pitný režim. V letním teplém počasí se tvůj organismus snaží ochlazovat a regulovat svoji vnitřní teplotu pocením. Právě proto potřebuje dostatek tekutin. Denně bys měla vypít 2-3 litry tekutin. V létě raději mnohem víc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.