Spřáteluji!

STATUS: 12:25 - online

Čekejte nové články, možná ještě změny v menu.

Pokožka - Před opalováním

7. července 2010 v 12:00 | LittleDreamer |  Péče o pleť
JAK DLOUHO NA SLUNÍČKU ?
Když pomineme černochy a tmavé rasy vůbec, existují čtyři základní typy pleti, fototypy, které určují, jak dlouho můžeš být na sluníčku, aniž by ses spálila.

Fototyp 1 : Má velmi světlou pleť a velké mnžství pih. Vlasy mají načervenalý nádech, oči jsou hnědé nebo modré. Kůže nezhnědne, ale loupe se. Na sluníčku může být 5-10 minut.

Fototyp 2 : Má světlou pleť a sem tam pihy. Vlasy jsou blonďaté až hnědé, oči modré, zelené nebo šedé. Kůže zhnědne jenom trochu a spálí se. Na sluníčku může být 10-20 minut.

Fototyp 3 : Má světlehnědou pleť bez pih, tmavě blonďaté až hnědé vlasy, hnědé nebo šedé oči. Nemá problémy se zhnědnutím pokožky. Ke spálení dochází méně často. Na sluníčku může být 20-30 minut.

Fototyp 4 : Má hnědý odstín pleti bez pih, tmavě hnědé až černé vlasy a tmavé oči. Kůže zhnědne rychle a téměř nikdy se nespálí. Na sluníčku může být až 40 minut.

PÉČE PŘI SLUNĚNÍ
3 zlatá pravidla
CITLIVOST PLETI na sluneční záření vždycky hodnoť spíš jako vyšší, než abys ji podcenila.
VHODNÁ DOBA - určitě se vyhýbej polednímu slunci. Ideální pro opalování je ráno ( do 10 hodin ) a potom odpoledne ( od 16 hodin ).
NANÁŠENÍ OPALOVÁKU - ochranný krém nanes 30 minut před sluněním. Potřebuje určitý čas, aby mohl začít působit. Nezapomeň ani na rty a kup si balzám s UV.

BEZPEČNÉ OPALOVÁNÍ
Přípravky na opalování nabízejí různou ochranu před škodlivým zářením. Mírnou ( UV 2-6 ), střední ( UV 8-12 ), intenzivní ( UV 15 a výše ) a maximální ( UV 50 a více ).

Tip z internetu : Abys zjistila, jak dlouho můžeš být na sluníčku s určitým opalovacím přípravkem bez rizika spálení, tak si vynásob dobu tvé přirozené ochrany pleti ( ↑ fototyp ) ochranným faktorem toho opalovacího přípravku a vyjde ti povolená doba opalování. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.