Spřáteluji!

STATUS: 12:25 - online

Čekejte nové články, možná ještě změny v menu.

Dopřej pleti pohov

8. srpna 2010 v 14:47 | LittleDreamer |  Péče o pleť

1.KROK

ODLIČOVÁNÍ
Stejně jako si každý večer vyčistíš zuby nebo umyješ ruce, měla bys očistu dopřát i své pleti, aby mohla přes noc regenerovat. Teda pokud nestojíš o ucpané póry, pupínky nebo třeba oluzpující se šupinky kůže na obličeji. Že ne? Tak stačí obětovat každý večer pět minut. Odličování pleti ti totiž obvykle víc času nezabere. Začni očima. Na tamponek nanes odličovač na tyhle citlivé partie určený, přilož hona oko a pak jemně stáhni - to opakuj tak dlouho, až zbavíš oči všech líčídel. Zbytek obličeje a krk si žádají pleťové mléko. Tamponek veď od středu obličeje do stran a od čela směrem k bradě a až bude špinavý, vyměň ho za čistý. Stejně pak postupuj i s pleťovou vodou, která tonizuje, osvěžuje a stahuje póry. Ale pozor, aby neobsahovala alkohol.

2.KROK

PLEŤOVÁ MASKA
Říkáš si, že patlat na sebe masky je jen pro babky? Chyba! Správně zvolená maska je totiž senzační vzpruhou pro tvoji pleť. Nanášej ji večer, ale jen na dokonale vyčištěný obličej ( klidně i krk ), a pravidelně. Ideálně jednou týdně. Na výběr máš z řady druhů. Trápí tě mastná nebo aknózní pleť? Vyber si čistící masku. Odstraní vrstvu odumřelých buněk, mazu a nečistot. Je tvoje pleť naopak suchá? Sedne jí hydratační maska. V obchodech jich prostě najdeš mraky. Ne všechny musí být na celý obličej. Pokud máš problém s T-zónou, prodávají se i na ni speciálně určené. Masku nech vždycky působit danou dobu a pak ji sloupni nebo opláchni. Na závěr bych měla pleť dočistit pleťovou vodou.

3.KROK

KRÉMOVÁNÍ
Vyčištěná pleť doslov volá po závěrečné péči. Proč? Při odličování totiž ztrácí část ochranného filtru, který jí navrátí krém. Ten je proto nezbytností v jakémkoli věku. Ale neděs se, mladá pleť většinou nepotřebuje nějakou extra péči. Stačí jen lehký hydratační krém, nejlíp takový, na kterém najdeš popisek nekomedonní ( nezanáší póry ). pokud tě ale trápí akné, nebo naopak totálně suchá, vyprahlá kůže, zaměř se na krémy speciálně na tyhle potíže určené. S množstvím krému to ale nepeháněj. Pokožka je ho schopna přiijmout jen trochu. Přebytek, co zůstává na povrchu, jí spíš škodí. Důležitý je i způsob, jakým krém nanášíš. Vytvoř krémové tečky na čele, tváříš nose a bradě - a ty pak lehce rozetři. Na čele směrem ke spánkům, od nosu nahoru na čelo, na tvářích jeď od nosu ke spánkům a od brady pokračuj kolem úst k nosu. Do okolí očí krém jenom lehce vklepej.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.