Spřáteluji!

STATUS: 12:25 - online

Čekejte nové články, možná ještě změny v menu.

Me - Essay

Strach - o co vlastně jde?

17. srpna 2010 v 23:05 | LittleDreamer
STRACH, jak je známo, patří mezi méně oblíbené vlastností nás, lidí. Můžeme se pokusit s ním bojovat, ale chce to jít pomalu, krůček po krůčku. Malé, často nepatrné změny v našem postoji strachu z něčeho pro nás však mají velký obnos.
Zbavit se strachu úplně? Dejme tomu, že máme strach z pavouků, kterým trpí mnoho lidí, méně oblíbení jsou pak pro nás ti odvážlivci nesoucí pavouka v ruce a pro pobavení ho na vás chtějí hodit, nebo něco jiného. Myslíte, že se může zbavit člověk strachu z určitého zvířete, nebo konkrétní věci? Zažili jste něco takového u sebe, nebo u svého okolí? Jak to na vás působilo? Ale vraťme se zpět k tématu. V dnešní době lidé trpí strachem z mnoha věcí, zvířat,.. a jen těžko se pro ojedinělé případy hledají názvy. Člověk, který trpí obrovským strachem, tak obrovským, že z toho má možné psychické výkyvy nebo jiné potíže, trpí fobií. A my si můžeme pár známých fobií připomenout.

ARACHNOFOBIE - strach z pavouků
KLAUSTROFOBIE - strach z uzavřených prostorů
GEFYROFOBIE - strach z mostů
ETNOMOFOBIE - strach z hmyzu
AKROFOBIE - strach z výšky
... a mnoho dalších.

Trpíte někdo nějakou fobií? Jak to snášíte? A snažíte se s tím nějak bojovat, nebo vás to vždy pohltí tak, že se na nic nezmůžete?
Váš příběh mě zajímá.

Recenze: Osvícení ( Stephen King )

16. srpna 2010 v 18:12 | LittleDreamer
STEPHEN KING: OSVÍCENÍ
-
Stephen King ( *21.9.1947 ) je komerčně nejúspěšnější spisovatel posledních dvaceti let.
Vydání knihy: rok 1993
Děj: Osvícení je po Carrie další příklad současného horroru Stephena Kinga, mistra tohoto žánru. Děj se odehrává v luxusním horském hotelu Overloock. Hradiny je rodina Torrancových; manželé Jack a Wendy a jejich pětiletý syn Danny. Všechno by nasvědčovalu tomu, že čtenář drží v ruce normální společenský román, kdyby nebylo atmosféry narůstající hrůzy: kotel ústředního topení se mění v netvora, hrozícího každou chvíli výbuchem, požární hadice v opuštěné chodbě se stává hadem a keře živého plotu, sestříhané do podob zvířat, v sobě skrývají temnou hrozbu. Všechny tyto předměty by měly úplně jiný charakter, kdyby nebylo hlavního hrdiny, pětiletého Dannyho, dítěte obdařeného mimořádnými telepatickými a jasnovideckými vlastnostmi. Právě jeho očima vidíme Overloock, místo, které se na dlouhé zimní měsíce stane domovem rodiny Torrancových. King vede příběh mistrovským způsobem. Danny přejímá fluidum hotelu, který byl svědkem mnoha dramatických událostí. Atmosféra hrůzy, nezadržitelně přenášená na čtenáře, se stupňuje tak, že katastrofa, kterou děj románu končí, je ničím v porovnání s psychickým utrpením hrdinů. A proto varování, abyste tuto knihu nečetli v noci a sami, je zcela opodstatněné.

Můj názor
Kniha mě opravdu zaujala, je zvláštní právě tím, že i myšlenky, nebo vnitřní hlas hrdinů této knihy jsou zapsány. Chvíli trvá, než knize přijdete na kloub a zvyknete si na styl psaní tohoto autora ( přeci jen je to muž a píše jiný žánr knih, než dívčí romány apod. ), ale kniha za přečtení opravdu stojí. Přečtenou jsem ji měla brzy, a nyní mám chuť přečíst ji znova. I vám ji doporučuji, jestliže nemáte bohatou domácí knihovnu, navštivte nějakou městkou a  určitě se dejte do čtení. Ne každému se musí kniha líbit, ovšem na mě udělala dojem jako žádná jiná. Od té doby nečtu žádné dívčí romány - po přečtení této knihy mi připadají problémy 16tiletých holek, které nemají kluka, nebo mají a jsou nešťastné a blah blah blah, úplně nesmyslné a bez děje. ( Nemyslím reálně, ale v těch knížkách, které vždy končí happy endem. )

HODNOCENÍ: 5 z pěti

Všichni se za ní ženou, všichni ji chtějí cítit.

3. května 2010 v 19:42 | LittleDreamer
Cítíte se volní, šťastní, naplnění jakousi touhou a vášní, která vám dříve chyběla. Cítíte se jako vzduch po dešti, tak čerstvý, čistý, osvěžující. Cítíte se jako ptáci ve slunném letním dni, prozpěvující si příjemné a zvláštní melodie, které svým způsobem uklidňují a naplňují lidská srdce radostí a láskou. Považujete se za nejšťastnějšího člověka na světě. Když znáte ten pocit. Ten, co bere, ale i dává. Ten, co dává životu smysl, ten, pro který žijeme, dýcháme. O kterém doufáme, že přijde a nikdy nás neopustí. A on neopustí, jen .. občas zasadí rány, hluboké rány, které se těžko hojí, ale je tu čas, který vše napraví a připraví vás znovu pocítit tu radost ze života, touhu žít a být milován, touhu a chtíč, kvůli kterým mnozí zemřeli. Pocit, za který se platí největším trestem. Samotou. Ti, kteří nemají odvahu zvládnout to období.. na jednu stranu obdivuji. Mají odvahu, vzdát se života pro něco, co pro ně mělo větší význam, než život sám. Ten pocit, je LÁSKA.

By LittleDreamer
 
 

Reklama