Spřáteluji!

STATUS: 12:25 - online

Čekejte nové články, možná ještě změny v menu.

Tips

Přírodní kosmetika - MED

15. srpna 2010 v 10:35 | LittleDreamer
-
Ničí choroboplodné organismy, má zklidňující a regenerační účinky. Urychluje zvlhčování pleti.

MEDOVÁ MASKA pro uklidnění pleti a zlepšení jeho vzhledu

Lžičku medu smícháme s polévkovou lžící rozmixovaných mandlí a lžící teplého mléka nebo čaje. Po dvaceti minutách se smyje teplou vodou.

MEDOVÁ MASKA pro zmírnění podráždění pleti

Lžíci medu smícháme se 3 lžícemi tvarohu a lžící smetany. V silné vrstvě naneseme na obličej i krk. Smyjeme po dvaceti minutách.

MEDOVÁ MASKA NA RTY pro ochranu rtů před přílišným vysycháním

Látky obsažené v medu zvláční a regenerují povrch rtů,kůže nepraská a netvoří se na ní šupinky. Stačí jen na rty nanést v tenké vrstvě tekutý med.

Přírodní kosmetika - OKURKA

4. srpna 2010 v 21:17 | LittleDreamer
-
V letních měsících by v chladničce neměla chybět. Poslouží jako základ chutných salátů, doplní chybějící vodu v těle, a navíc ji využijeme při domácím ''kouzlení''. Okurky obsahují draslík a křemík, mohou tedy ovlivnit vzhled vlasů, nehtů i pleti.

PLEŤOVÁ MASKA Z OKURKY pro vyčištění a zjasnění pleti

Neloupanou nastrouhanou okurku lehce vymačkáme a hmotu smícháme se lžící jogurtu, event. troškou bramborového škrobu. Při nanášení na obličej nesmí stékat. Ve vymačkané šťávě namočíme dva tampony a položíme je na oční víčka. Necháme působit dvacet minut a poté smyjeme. Podobně poslouží čerstvě ukrojená kolečka okurky.


MRAŽENÁ OKURKOVÁ ŠŤÁVA pro osvěžení pleti po slunění a pro ranní projasnění pleti

Vymačkanou šťívu z okurek můžeme zmrazit a použít ji tehdy, když trochu víc přeženeme opalování. Ledovou okurkovou kostkou potíráme spáleniny. Lze jíí nahradit tradiční pleťovou vodou aplikovanou po ránu.

OKURKOVÉ PROUŽKY pro zvlhčení a regeneraci pleti

Nikdy neplýtváme zdroji, které se sami nabízejí. Připravujeme okurkový salát? Využijeme oloupané slupky k bleskovému osvěžení pleti. Naklademe je na čelo ve směru podélných brásek. Budou držet přesně tak dlouho, jak budeme salát připravovat.

 
 

Reklama